Koncert Jazzowy Arkadiusz Krawiel

Koncert jazzowy ARKADIUSZ KRAWIEL 7 listopada 2014 Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa. Arkadiusz Krawiel- pianista, kompozytor, aranżer i cymbalista, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie prof. Włodzimierza Nahornego (fortepian).

Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w wieku niespełna 9 lat, kiedy zaczął naukę gry na cymbałach wileńskich w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Z czasem zetknął się z fortepianem i we wrześniu 2000 roku rozpoczął naukę w Szkole Muzycznej I stopnia w Giżycku w klasie pani Marii Wiśniewskiej. Edukację muzyczną kontynuował w Szkole Muzycznej II st. Olsztynie, a następnie na gdańskiej Akademii Muzycznej. Jest muzykiem regularnie koncertującym, występował na terenie całego kraju, a także we Francji, Rosji, Litwie, Ukrainie i Czechach.

Obecnie jest aktywnym pianistą i klawiszowcem na trójmiejskiej scenie, pedagogiem w Centrum Muzycznym Virtuo w Gdyni oraz akompaniatorem w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Występował na różnych liczących się festiwalach takich jak Jazz Jantar, RCK Pro Jazz Kołobrzeg, Azoty Tarnów Jazz Contest, Street Art Festiwal. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, m.in.:

– Stypendium Prezesa Rady Ministrów (2005),
– Stypendium Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego (2009),
– Stypendium Powiatu Węgorzewskiego (2003 – 2008),
– Laureat Olsztyńskich Festiwali Pianistycznych im. Izy Garlinowicz (2004, 2005, 2007),
– Drugie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Big Bandów w Nowym Tomyślu z Big Bandem AM Gdańsk (2011),
– Pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Instrumentalistów Bluesowych „Solówka” z zespołem Cotton Wing (2013),
– Drugie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Instrumentalistów Ludowych Gryfino Szczecin (1998),
– 3-krotny laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym Nad Wisłą (2000, 2003, 2009).